• Facebook
  • Twitter
  • instagram
Alp Şen Vakfı
GÖNÜLLÜ OLMAK İÇİN TIKLAYIN

ETKİNLİK VE HABERLER

Etkinlik ve Haberler

Vakfımızın İsmi Türkiye Sınırlarını Aştı

“Alp Şen Vakfı; Alp Ali Şen’in arkadaşları ve öğretmeniyle başlattığı Enka iyİLİK Projesi’nde, yardıma ve ilgiye muhtaç insanlara gösterdiği doğal yardımseverliği, sevgi dolu yüreği ile dünyaya bıraktığı eşsiz güzellikleri yaşatmak ve çoğaltmak için, anne ve babası Begüm ve Adnan Şen tarafından 2014 yılında kuruldu.

Alp Şen Vakfı olarak ilik nakli konusunda çocuklarımıza destek olmak için büyük bir özveriyle çalışıyoruz. Bu yolda yürüyebilmemiz için bizi yalnız bırakmayan yardımsever dostlarımız olmasa bu kadar cana dokunamazdık, hepsine minnettarız...

Bugün sizlere vakfımızın isminin Türkiye sınırlarını aştığı haberini vermek istiyoruz. Moda dünyasının öncü isimlerinden Giorgio Armani, Los Angeles’ta gerçekleştirdiği davetten elde ettiği geliri bağışlayarak, bizi gururlandırdı. Başta Giorgio Armani olmak üzere bu özel etkinlikte bizi yalnız bırakmayan tüm dostlarımıza en içten teşekkürlerimizi yolluyoruz.

İyilik projemiz için biz çok çalışmaya devam edeceğiz, siz de takibi bırakmayın.


Saba Tümer ve Konuklarıyla İlik Bağışını Konuşuyoruz

Saba Tümer ve konuklarıyla ilik bağışının hayati önemini konuşuyoruz. 3 Kasım 2018 Cumartesi günü Saat 14:00'de Akasya AVM Kat1 de yapılacak bu özel sohbette buluşmak dileğiyle.

Saba Tümer - Moderatör Prof. Dr. Fatma Oğuz Savran - İstanbul Tıp Fakültesi Kemik İliği Bankası Koordinatörü Famil Aydın - Alp Şen Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Melike Hande İlgen - İlik Donörü


Acı Kaybımız Famil Aydın

Vakfımızın önemli isimlerinden Famil Aydın'ı kaybettik.

Cevza Aydın'ın 50 Yıllık Eşi
Cenk Aydın'ın Sevgili Babası
Lara Aydın'ın Biricik Dedesi
05.03.2021tarihinde edebiyete intikal etmiştir.

Cenazesi Pazar günü (7/3/2021) saat 12:00'da Marmara Ereğlisi Mezarlığında defnedilecektir.


Bir Başarılı İlik Nakli Daha!

Alp Şen Vakfı’nın, İÜ Tıp Fakültesi ile yaptığı başarılı işbirliği sonrası hayata geçirilen Alp Şen Doku Tipleme ve Genetik Araştırma Laboratuvarı’nda yapılan başarılı çalışmalar sonucu, 2017 yılının Kasım ayında gönüllü bir donörümüzden, doku tipi uygun olan hastamıza, kemik iliği nakli başarıyla gerçekleştirildi. İşbirliğine başladığımızdan bu yana ikinci defa bir hastamıza derman olan İÜ Tıp Fakültesi’nin değerli hocalarına şükranlarımızı sunarız.


1 Yıllık Araştırma sonuçları Tıp Dünyasına Sunuldu

Alp Şen Vakfı’nın, İÜ Tıp Fakültesi ile yaptığı başarılı işbirliği sonrası hayata geçirilen Alp Şen Doku Tipleme ve Genetik Araştırma Laboratuvarı’nın bir yıllık çalışmaları sonrası elde edilen bilimsel veriler Almanya’da, Avrupa’daki doku tipleme laboratuvarlarına yönelik olarak düzenlenen, 31. İmmunogenetik ve Doku Uygunluk Konferansı’nda uluslararası tıp dünyasına bir poster olarak sunuldu.

Bu başarılı neticeyi elde eden, İÜ Tıp Fakültesi’nin değerli hocalarına şükranlarımızı sunarız.

Konferansla ilgili detaylı bilgiye ulaşmak için aşağıdaki linki tıklayınız.

http://efi2017.org

Bu linkten posterin pdf haline ulaşabilirsiniz.


Laboratuarımız 1. Yaşını Kutluyor!

Başta Alp'imizin, arkadaşlarının, öğretmenlerinin, bağışçılarımızın ve İ.Ü. Tıp Fakültesi'nin değerli hocalarının katkılarıyla faaliyete geçen laboratuarımız birinci yaşını kutluyor, sonsuza dek yaşamasını diliyoruz.

ALP ŞEN VAKFI’nın kuruluş amaçları doğrultusunda 24 mayıs 2016 tarihinde açılışını gerçekleştirdiğimiz’’ ALP ŞEN Doku Tipleme ve genetik Araştırmalar Laboratuarı ‘’ Birinci yaş gününü doldurdu.

Tam donanımlı olarak kurulan laboratuarın tüm sarf malzemeleri ve kitleri zamanında Vakkfımız tarafından tedarik edilerek laboratuarın işlemleri aksatılmadan yürütülmüştür.

İstanul Üniversitesi Tıp Fakültesi Kemik İliği Bankası yetkililerinin özverili çalışmaları ile alınan sonuçların veri tabanına yansımasını sağlamış ve hastalara umut kaynağı olmuştur. Veri tabanı başta çocuklar olmak üzere ulusal ve uluslar arası tüm ihtiyaç sahiplerinin kullanımı için oluşturulmaktadır.

Bizim hedefimiz laboratuarın yeni yatırımlarla dahada güçlenmesi ve işlevlerinin artırılmasıdır. Bunun için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.

İlgilerini eksik etmeyen Sayınn Rektörümüz Prof Dr.Mahmut Ak, Dekanımız Prof Dr. Bahaüddin Çolakoğlu, Baş Hekimimiz Prof Şükrü Öztürk, Kemik İliği Bankası Yöneticileri Prof Dr.Filiz Aydın, Prof Dr. Fatma Savran Oğuza’a sonsuz şükranlarımızı arz ederiz.


Begüm ŞEN, Adnan ŞEN, Famil AYDIN

ALP ŞEN Vakfı Yönetim Kurulu


Begüm Şen CNNTürk'te Vakfımızı Anlattı


TEŞEKKÜRLER

24 Mayıs 2016 tarihinde gerçekleştirdiğimiz İstanbul Tıp Fakültesi Alp Şen Doku Tipleme ve Genetik Araştırma Laboratuvarının Açılışında verdikleri maddi manevi destek ve bu günü özel kılmak için gösterdikleri titizlik icin tum firmalarımıza; cok değerli yönetici ve çalışanlarına sonsuz şükranlarımızı sunarız.

İstanbul Tıp Fakültesi Alp Şen Doku Tipleme ve Genetik Araştırma Laboratuvarı Açılışı'na destek veren firmaların isimleri:
IMAGE PR
I MEAN IT
SMART Tesis Yönetimi
MANAGE WORKS
PERLETO REKLAM TURİZM
Timur Camadan- BYZAS
Babür Arslan- Travelium
HIS TURIZM
Flowers by Oguzhan
Four Seasons Bosphorus Hotel
Dilara Chocolate & Events
S-MBI Kutu Tasarım Atölyesi
İstanbul Üniversitesi , İstanbul Tıp Fakültesi
AKB Vale
Pelit
Genplus
İncekaralar A.Ş.
Durur Mobilya
Mücahit İpek


İlik Nakli Bekleyen Hastalara Umut Olduk

Ülkemizin İlk Doku Tipleme ve Genetik Laboratuvarı Açıldı

İÜ İstanbul Tıp Fakültesi Alp Şen Doku Tipleme ve Genetik Araştırma Laboratuvarı açılış töreni, 24 Mayıs 2016 tarihinde İÜ Prof. Dr. Aziz Sancar Amfisi’nde gerçekleştirildi. Alp Şen Vakfı ile İÜ İstanbul Tıp Fakültesi arasında imzalanan protokolle kurulan Alp Şen Doku Tipleme ve Genetik Araştırma Laboratuvarı, ilik nakli bekleyen hastalara umut oldu.

Şile’de geçirdiği trafik kazası sonucu 17 yaşında hayatını kaybeden Begüm-Adnan Şen çiftinin oğulları Alp Şen adına yapılan Doku Tipleme ve Genetik Araştırma Laboratuvarı açılış törenine İÜ Rektörü Prof. Dr. Mahmut Ak, İÜ İstanbul Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bahaüddin Çolakoğlu, Ali Şen, Adnan ve Begüm Şen, Hülya Koçyiğit, Neslişah Alkoçlar, Okan Bayülgen, Kaya Çilingiroğlu, iş ve sanat dünyasından birçok isim katıldı.

“Daha Fazla Hastaya Umut Olmayı Hedefliyoruz”

İÜ Rektörü Prof. Dr. Mahmut Ak açılış töreninde yaptığı konuşmada İÜ İstanbul Tıp Fakültesi Kemik İliği Bankası’nın faaliyetlerinden söz ederek, “İstanbul Tıp Fakültesi Kemik İliği Bankası’nın amacı, dünyanın ve Türkiye’nin dört bir yanında tedavi görmekte olan ve en kısa sürede kemik iliği nakli gerçekleştirilmesi hayati önem taşıyan hastalar için mümkün olan en kısa sürede en uygun donör adayına ulaşmak ve nakil organizasyonunun en sağlıklı şekilde işlemesini sağlamak. İstanbul Tıp Fakültesi Kemik İliği Bankası 2008 yılından bugüne kadar personellerimizin özverili çalışmaları ile 735 hastaya kemik iliği nakli gerçekleştirilmesine katkıda bulundu. Hizmet süresi içerisinde çeşitli gönüllü kuruluşlar tarafından gerçekleştirilen kit bağışları sayesinde 5000 gönüllü vericinin veri tabanımıza eklenmesi de sağlandı. Alp Şen Vakfı’nın değerli katkıları ile kurulan Alp Şen Doku Tipleme ve Genetik Araştırma laboratuvarımız ve sağladıkları kit malzemeleri yardımı sayesinde çok kısa sürede veri tabanımızı daha da güçlendirmek suretiyle daha fazla hastaya daha kısa sürede umut olmayı hedefliyoruz” ifadelerini kullandı..

“30 Bin Doku Tipleme Analizi Yapılabilecek”

Ali Şen ise konuşmasında, “Enka İyilik Projesi ismiyle çıktıkları yolda, bağışlarla, yurtdışından doku tipleme kitleri satın aldılar. Alp’in aramızdan ayrılışının ardından, ilik nakli bekleyen çocuklarımıza, insanlarımıza yardım eli uzatabilmek için Kasım 2014’te Alp Şen Vakfı’nı kurduk. İstanbul Tıp Fakültesi Alp Şen Doku Tipleme ve Genetik Araştırma Laboratuvarı, çok daha fazla sayıda lösemi ve ileri derecedeki kan hastalığına sahip hastalar için umut ışığı olacak” dedi..

Begüm Şen konuşmasında Alp Şen ve arkadaşlarının çabalarından söz etti. Şen, “Alp ve arkadaşları bir tohum ekti, bu tohumun yeşermesinde herkes güç birliği yaptı. Bu tohumlar sağlığına kavuşan her hayatta yeşermeye devam edecek” şeklinde konuştu..

Adnan Şen ise şöyle konuştu: “Projeyi anlattığında şaşırdım. Ben o yaştayken ihtiyacı olanlara el uzatmak, onlar için bir araya gelmek gibi bir fikrim olmamıştı. Bunun kalıcı olmasını istedik.” İÜ İstanbul Tıp Fakültesi Kemik İliği Bankası, ilk kez kurulan bu laboratuvar sayesinde yılda 30 bin adet doku tipleme analizi hedefiyle, kemik iliği bekleyen çok sayıda hasta için umut ışığı olmayı hedefliyor. Bugüne kadar analizi gerçekleştirecek kitlerin de yetersizliği nedeniyle İÜ İstanbul Tıp Fakültesi bünyesinde bir yılda sadece 500-1200 gönüllü vericinin doku tipleme analizi yapılabiliyordu. Dünyada bu alanda kullanılan en son teknolojiyle donatılan laboratuvar, hastalar için çok daha kısa sürede verici bulunmasını ve kemik iliği nakli yapılmasını sağlayacak.

Haber: Sibil GÜLÜSTANYAN
İÜ Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü


Alp Şen Vakfı'nın Katkıları ve İstanbul Tıp Fakültesi İşbirliğiyle
İstanbul Tıp Fakültesi Alp Şen Doku Tipleme ve Genetik Araştırma Laboratuvarı Açıldı

Alp Ali Şen’in arkadaşlarıyla birlikte başlattığı iyİLİK projesini devam ettirmek, başta çocuklar olmak üzere ilik nakli bekleyen hastalara yardım eli uzatmak amacıyla kurulan Alp Şen Vakfı, “İstanbul Tıp Fakültesi Alp Şen Doku Tipleme ve Genetik Araştırma Laboratuvarı”nı hayata geçiriyor. İstanbul Tıp Fakültesi Kemik İliği Bankası, ilk kez kurulan bu laboratuvar sayesinde yılda 30.000 adet doku tipleme analizi hedefiyle, kemik iliği bekleyen çok sayıda hasta için umut ışığı olacak.

Çocuk hastalıklarından korunma ve tedavi konusunda bilinç oluşturmak, yardıma muhtaç çocuklara destek olmak, daha fazla çocuğun kaliteli eğitim imkânlarına ulaşmasını sağlamak amacıyla çalışmalarını sürdüren Alp Şen Vakfı, ilk projesini hayata geçiriyor. Vakfın İstanbul Üniversitesi ile yaptığı anlaşmayla, 16 Mayıs’ta açılan “İstanbul Tıp Fakültesi Alp Şen Doku Tipleme ve Genetik Araştırma Laboratuvarı”, ülkemizin ve dünyanın her yerinden başta çocuklar olmak üzere ilik nakline ihtiyaç duyan hastalara hizmet veriyor. “İstanbul Tıp Fakültesi Alp Şen Doku Tipleme ve Genetik Araştırma Laboratuvarı”nın açılması ile İstanbul Tıp Fakültesi Kemik İliği Bankası için çalışan özel bir laboratuvar ilk kez hayata geçmiş olacak. Bugüne kadar doku tipleme analizi gerçekleştirecek kitlerin de yetersizliği nedeniyle İstanbul Tıp Fakültesi bünyesinde bir yılda sadece 500-1200 gönüllü vericinin doku tipleme analizi yapılabiliyordu. Bu nedenle İstanbul Tıp Fakültesi Kemik İliği Bankası, kurulduğu 1999 yılından bugüne dek, 16 yılda, 28 bin gönüllü verici sayısına ulaşabilmişti.“İstanbul Tıp Fakültesi Alp Şen Doku Tipleme ve Genetik Araştırma Laboratuvarı”nın hayata geçmesi ile birlikte, ‘yeni nesil DNA analizi’ cihazı ve doku tipleme analiz kitleriyle yılda 16 bin ile 21 bin arasında gönüllü vericinin doku tipleme analizi gerçekleştirilebilecek. Dünyada bu alanda kullanılan en son teknolojiyle donatılan laboratuvar, hastalar için çok daha kısa sürede verici bulunmasını ve kemik iliği nakli yapılmasını sağlayacak.


“Alp’in ektiği tohum, her yeni hayatta yeşermeye devam edecek”

“İstanbul Tıp Fakültesi Alp Şen Doku Tipleme ve Genetik Araştırma Laboratuvarı”nın açılışını duyurmak üzere, İstanbul Tıp Fakültesi Aziz Sancar Amfisi’nde düzenlenen toplantıda konuşan Adnan Şen, heyecanını şu sözlerle dile getirdi: “Sevgili oğlumuz Alp, biyoloji öğretmeni Ceyda Yılmaz’ın önderliğinde, arkadaşlarıyla birlikte çok anlamlı bir proje için yola çıkmıştı. Anemi, lösemi gibi kan hastalıklarının ileri evrelerinde, kemik iliği nakli için gerekli olan doku tipleme analizini gerçekleştirecek kitleri almak amacıyla heyecanla, büyük bir istekle çalıştılar. “Enka iyİLİK Projesi” ismiyle çıktıkları yolda, sağladıkları bağışlarla, yurtdışından doku tipleme kitleri satın aldılar. Alp’in aramızdan ayrılışının ardından ilik nakli bekleyen çocuklarımıza, insanlarımıza yardım eli uzatabilmek için Kasım 2014’te Alp Şen Vakfı’nı kurduk. Çalışmalarımız ve siz kıymetli bağışçılarımızın katkılarıyla açılan İstanbul Tıp Fakültesi Alp Şen Doku Tipleme ve Genetik Araştırma Laboratuvarı, çok daha fazla sayıda lösemi ve ileri derecedeki kan hastalığına sahip hastalar için umut ışığı olacak.”


Begüm Şen ise Alp’in ve arkadaşlarının sağduyulu ve fedakâr çalışmaları sonucunda bu değerli projede yer almaktan gurur duyduğunu belirterek şunları söyledi: “Alp ve arkadaşları bir tohum ekti, bu tohumun yeşermesinde herkes güç birliği yaptı ve bu tohumlar sağlığına kavuşan her yeni hayatta yeşermeye devam edecek. Projeye gönül veren, destek olan, inanan sizler sayesinde sağlığına kavuşan her çocuk bizim için çok büyük bir mutluluk kaynağı. Alp’in yüce misyonunu sürdürmeyi görev biliyor ve yeniden yaşama şansı yakalayan her çocukta onun bize bıraktığı görevi başarma yolunda bir adım daha attığımıza inanıyorum. Tüm bunlar siz olmadan gerçekleşemezdi.”


ÇABA Derneği
Alp Şen Florya Çocuk Destek Merkezi

Kötü koşullarda yaşayan çocuklarımızın barınma ve rehabilitasyon ihtiyaçlarını karşılayarak daha iyi şartlarda yaşamalarına yardımcı olmak icin kurulan Florya Çocuk Destek Merkezi'nin açılışını bugün yapan ve hemen 56 çocuğa yuva olan bu muhteşem proje icin ÇABA Derneği'ni yürekten kutluyoruz. Bu merkezin Canımız oğlumuz Alp'in ismiyle anılacak olmasının bizim için kıymeti sözcüklerle anlatılamaz. O'nun dünyaya bıraktığı güzellikleri yaşatıp çoğaltmak için yanımızda olmalarına şükran borçluyuz... İyi ki varsın CABA ve güzel yürekli iyİlik dostları. Sizinle birlikte iyilik yolunda olmak bize gurur veriyor.


"Alp'in iyİlik Bahçesi" İmza ve Tanıtım Günü

Enka Okulları'nda, ALP'in de biyoloji öğretmenliğini yapan ve Vakfımızın temel çalışmalarından birinin temeli olan "Enka iyİlik Projesi"nin mimarlarından Ceyda Yılmaz'ın, Sevgili ALP'imizin anısın yaşatmak için kaleme aldığı "Alp'in iyİlik Bahçesi" isimli kitabın tanıtım ve imza günü Kadıköy Belediyesinin katkılarıyla 10 Ekim Cumartesi günü, saat 15:00'de, Kozyatağı Kültür Merkezi Konferans Salonu'nda yapılacak. Siz değerli dostlarımızı bu önemli güne bekliyoruz.


Alp'in Hatırası Pamukova 1968'de Yaşıyor

Sakarya Süper Amatör Lig'de yer alan ve Bölgesel Amatör Lig’i (BAL) hedefleyen Pamukova 1968 SK, maçlara üzerinde Alp Şen Vakfı logosu bulunan forma ile çıkıyor. Pamukova 1968 yöneticileri yaptıkları açıklamada "Alp'in yerini doldurmamız mümkün değil ama bütün futbolcularımızı Alp olarak kabul edebilirsiniz" diyorlar


Dünya Donör Günü - Alp Şen Vakfı Organizasyonu

19 Eylül 2015 Cumartesi günü Alp Şen iyİLİK Projesi ekibi ve İstanbul Tıp Fakültesi Kemik İliği Bankası işbirliği ile Dünya Donör Günü kutlamalarını organize ettik. İstanbul Tıp Fakültesi Kemal Atay Amfisinde gerçekleşen etkinliği Tüm Dünya ilik bankaları ile aynı anda kutlayarak, ilik bağışçılığı adına bir adım daha atmamın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz.

Etkinlikte Alp Şen iyİLİK Projesi tanıtıldı, proje liderleri Defne Alver ve Nesrin Kianni bilinçli gönüllü bağışçılık üzerine bir sunum yaptı. Prof. Dr. Fatma Oğuz Savran ve Prof. Dr. Sevgi Kalayoğlu Beşışık kök hücre bağışçılığı, ilik bankacılığı, Türkiye ve Dünyada ilik bankalarının durumuyla ilgili paylaşımlarda bulundu. Katılımcıların sorularına da yer verilen konuşmaların sonunda gönüllülerden ilik analizi yapılmak üzere kan örnekleri alındı.

Kokteyl sırasında proje koordinatör öğretmeni Ceyda Yılmaz tarafından yazılan Alp’in iyİLİK Bahçesi adlı kitabın satışı gerçekleşti, Ceyda Yılmaz kitaplarını imzaladı. Elde edilen gelir İstanbul Üniversitesi Kemik İliği Bankası bünyesinde kurulacak olan yeni ilik eşleştirme laboratuvarını desteklemek amacıyla Alp Şen vakfı’na bağışlandı.


Alp Şen'in Dünyaya Bıraktığı iyİLİK Yolunda Büyük Adım:

Alp Şen'in Dünyaya Bıraktığı iyİLİK Yolunda Büyük Adım:
Alp Şen Vakfı, İstanbul Üniversitesi ile Yeni Bir İLİK Eşleştirme Laboratuvarı Kurmak İçin Anlaşma İmzaladı.

Alp Şen Vakfı ile İstanbul Üniversitesi arasında imzalanan bu anlaşma ile kurulacak "Yeni Nesil Sekanslama Ünitesi” ile yilik 3.500 olan mevcut test yapma kapasitesi 23.500’e yükseliyor.

Anlaşmayı; Alp Şen Vakfı adına Adnan Şen, İstanbul Üniversitesi adına ise İstanbul Üniversitesi Istanbul Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Şükrü Öztürk imzaladı. İmza Organizasyonuna İstanbul Üniversitesi Istanbul Tıp Fakültesi Kemik İliği Bankası Koordinatörü Prof. Dr. Fatma Oğuz ile Alp Şen Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Famil Aydın da katıldı.

Böylece Sevgili ALP’imizin, Biyoloji Öğretmeni Ceyda Yılmaz’ın önderliğinde, okul arkadaşlarıyla başlattığı özgün iyİLİK Projesi kapsamında en büyük adım atılmış oldu.


Alp’in iyİLİK Bahçesi: Kalpten ve Değerli Bir Kitap…

“Alp’in iyİLİK Bahçesi: Kalpten ve Değerli Bir Kitap…
Canımız oğlumuzun anılarını yaşatmak için…

Biricik oğlumuz Alp’imizin de dahil olduğu iyİLİK projesinin mimarı ve Alp’imizin sevgili öğretmeni Ceyda Yılmaz, Alp'le birlikte çıktıkları iyİLİK yolculuğunu anlatan anı ve duygularını özgün bir kitapta paylaşmayı arzu etti.

Alp’in iyİLİK Bahçesi Kitabında; içten, karşılıksız ve bizim için bir hazine değerinde olan, derin bir anı ve duygu paylaşımı için Ceyda Yılmaz'a teşekkür ediyoruz.

Alp’imizin yardımseverliğini devam ettirerek "İLİK" nakli bekleyen binlerce insanımıza, çocugumuza yardim eli uzatabilmek için geçen yıl Alp Şen Vakfı’nı kurduk. Sevgili Ceyda Öğretmenimiz de bu anı ve duygu yüklü kitabıyla bize bir kez daha Alp’in yolunda, iyİLİK yolunda olduğumuzu anlatmış oldu. Kitaptan Alp Şen Vakfı'na bağışlanacak tüm gelirin İLİK Bankası için kullanilmasının, bu anı ve paylaşımları sadece bizim için değil, aynı zamanda çok daha geniş kitlleler için de değerli hale getirecegine inaniyoruz.

Begüm & Adnan Şen


2 Mart 2015 - Alp Şen Vakfı - Enka Okulları

“Alp Şen iyİLİK Projesi” ekibi bugüne kadar ilik nakli sürecinde en acil çözülmesi gereken sorunlardan biri olan doku analizi için gerekli bütçeyi oluşturmak yönünde çalışmalar yapmıştır. Bu yıl itibariyle gönüllü bağışçılık konusunda bilinci arttırmak da hedef olarak belirlenmiştir. Bu amaçla 2 Mart Pazartesi günü Enka İbrahim Betil Oditoryumunda bir etkinlik gerçekleştirildi. Bilinçli gönüllü bağışçılığın vurgulandığı bir sunumun ardından, İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Kemik İliği Bankası’dan uzman bir ekibin desteğiyle isteyenlerden kan örnekleri alındı.

Begüm Şen, Defne Samyeli, Gülşah ve Neslişah Alkoçlar’ın da destek verdiği etkinlikte Defne Samyeli etkileyici konuşmasıyla büyük ilgi uyandırdı. Pertevniyal lisesinin değerli katılımıyla daha da güçlü hissettiğimiz, yaklaşık 40 çalışanın kan verdiği bu çalışmada emeği geçen herkese çok teşekkür ediyoruz.


4 Şubat 2015 - Alp Şen Vakfı - İlik Bankası Toplantısı

Alp Şen Vakfı olarak İstanbul Üniversitesi İlik Bankası'nın daha etkin şartlara kavuşması ve ilik ihtiyaclarına daha hızlı cevap verebilmesi için çalışmalarımız devam ediyor.

Bugünkü toplantımızda ulusal ve uluslararası düzeyde ilik bankalarının kullandığı teknolojileri ve çalışma şekillerini gözden geçirdik, İlik Bankasının daha etkin çalışması için kullanılacak cihaz ve tamamlayıcı teknolojileri belirledik. İlik Bankası Koordinatörü değerli Prof. Dr. Fatma Savran Oğuz ile birlikte firmalarla görüşmelerimizi sürdürüyoruz. Hedefimiz İstanbul Üniversitesi İlik Bankasının bir an önce etkin şartlara kavuşarak daha çok hastaya umut verecek kapasiteye ulaşması.


20-22 Kasım 2014 - ENKA
iyİLİK Günleri

20-22 Kasım tarihleri arasında gerçekleşen “Enka iyİLİK günleri” kapsamında okul çapında cupcake ve t-shirt satışları, Alp Ali Şen’i anma etkinlikleri ve “Enka iyİLİK buluşması” adlı bir organizasyon gerçekleştirildi. Biyoloji öğretmeni Ceyda Yılmaz’ın koordinatörlüğünde yaklaşık 20 öğrencinin katkılarıyla gerçekleşen bu etkinlikler çok başarılı ve verimli geçti.

20 Kasım Perşembe günü Alp Ali Şen için yapılan kısa anma töreninde bir zeytin ağacı dikildi. Şen ailesinin de katılımıyla gerçekleşen bu anlamlı törende Nazım Hikmet’in “Yaşamaya dair” adlı şiirini hep beraber okuyan 12. Sınıf öğrencileri Alp’i unutmadıklarını ve adını sonsuzluğa taşımak için hep beraber olacaklarının mesajını verdiler. Enka iyİLİK günleri kapsamında ayrıca, Lise, Ortaokul, İlkokul ve Anaokulunda olmak üzere toplam 4 standa t-shirt, cupcake, kitap ayıracı ve hediyelik eşyalar satıldı. Oldukça önemli bir gelir elde edilen bu satışlarda İlkokul öğrencilerinin, projeye olan hakimiyetini ve projeyi başlatan büyüklerininin izinden yürümeye başladıklarını görmek çok heyecan vericiydi.

22 Kasım C.tesi günü gerçekleşen “Enka iyİLİK buluşması”nda ise farklı okullardan yaklaşık 150 katılımcıyla “Alp Şen iyİLİK projesi” nde bugüne dek yapılanlar ve gelecek hedefleri paylaşıldı. Tüm okulların kendi içlerinde bir iyİLİK projesi başlatması amacıyla düzenlenen bu etkinlikte, okullardan çok olumlu geri dönüşler alındı. Bir çoğu eylem planlarını bizimle paylaştı ve okullarında bir kulüp açmak için harekete geçti. Aynı etkinlikte “İlik naklinde sürecinde yaşanan problemler ve çözüm önerileri” adlı panel Okan Bayülgen’in moderatörlüğünde, Prof. Dr. Mustafa Çetiner, Prof. Dr. Mehmet Ali Özcan, Prof. Dr. İrem Yaluğ Ulubil, Prof. Dr. Fatma Savran Oğuz, DefneSamyeli, Engin Altan Düzyatan ve Bahadır Akbaş’ın katılımıyla gerçekleşti. Panelde konu tüm boyutları ile ele alınarak bir farkındalık yaratılmasında çok önemli bir katkı sağlamıştır. Panel katılımcıların sonraki etkinliklerimize de katılmak için hazır olduklarını, gelen konukların neredeyse hepsinin destek vermek için ellerinden geleni yapacaklarını duymak gurur ve mutluluk vericiydi.

Ceyda YILMAZ


22 Kasım 2014 - ENKA
iyİLİK Buluşması

22 Kasım'da Enka İYİLİK Buluşmasında Alp Şen iyİLİK Projesi ev sahipliğinde "ilik nakli sürecinde yaşanan problemler ve çözüm önerileri" konulu panele katıldık. Enka Okullarının değerli yöneticileri, Sevgili öğretmenimiz Sn. Ceyda Yılmaz, canımız Alp'imizin okul arkadaşları, projeye gönül veren gururumuz genç kahramanlarımız, Alp Şen İyİLİK projesinin Gönüllü destekçileri ; Sn. Okan Bayülgen, Sn. Prof. Dr. Mustafa Çetiner, Sn. Prof. Dr. Fatma Savran Oğuz, Sn. Prof. Dr. İrem Yaluğ Ulubil, Sn. Prof. Dr. Mehmet Ali Özcan, Sn. Engin Altan Düzyatan, Sn. Defne Samyeli, Sn. Bahadır Akbaş ve bizi yalnız bırakmayarak etkinliğe katılan gönül dostlarımızla birlikteydik. Alp Şen İyİLİK Projesi için verilen tüm destekler Vakfımız için çok anlamlı ve unutulmazdır. Hersey iyİLİK için..


14 Kasım 2014 - Raffles Balo Salonu
Alp Şen iyİLİK Projesi

Kardeş Derneğimiz Hayat Paylaşım Ve Dayanışma Derneği'nin 14 Kasım 2014 tarihinde Alp Şen Vakfı'nı misafir ettiği organizasyonda çok değerli bilgiler vererek farkındalık yaratmamıza katkıda bulunan kıymetli hocamız Prof. Dr. Mehmet Özcan'a gönül dolusu teşekkür ediyoruz.

Her zaman olduğu gibi çabalarımızı anlamlı kılan Alp Şen İyilik Projesi'ne; başta sevgili öğretmenleri Ceyda Yılmaz olmak üzere tüm melek kalpli gençlerimize şükranlarımızı sunuyoruz. Herzaman yanınızda olmak bizim için kıvançtır. Sevgili Alp'imizin anısı sizlerle hergün daha da güçlenerek yaşayacak.


8 Kasım 2014 - Alp Şen iyİLİK Projesi
Okan Bayülgen'e konuk oldu

Alp Şen iyİLİK Projesi öğretmen ve öğrencileri Okan Bayülgen'de projeyi ve geldiği noktayı anlattılar. Projenin esin kaynağı olan Okan Bayülgen Alp Şen Vakfı'nın kuruluşunu ve amacını programında duyurarak bizleri mutlu etti.

Desteği ve duyarlılığı için kendisine teşekkür ediyor ve yeni programında başarılar diliyoruz.


2 Kasım 2014 - Kanyon Alışveriş Merkezi
Kanser Savaşçıları Derneği

Alp Şen iyİLİK Projesi Kanser Savaşçılarına destek için 2 Kasım Pazar günü Kanyon'daydı.

Hasta ve hasta yakınlarına destek olmak, kansere karşı birlikte mücadele etmek için tüm gönüllülere açık olarak yapılan etkinlikte Kanser Savaşçıları sürpiz yaparak hep birlikte dansettiler. Alp Sen iyİLİK Projesi'nin genç kahramanları da farkındalık yaratmak ve paylaşmak için yanlarındaydı.


Alp Şen iyİLİK Projesi
Diğer Etkinliklerinden Kareler

BİZE ULAŞIN

İstinye Mahallesi Darüşşafaka Caddesi No: 45
İstinye İSTANBUL
T: +90 212 323 10 97

@:info@alpsenvakfi.org

BİZİ TAKİP EDİN

  • Facebook
  • Twitter
  • Twitter

BÜLTENE ÜYE OLMAK İSTİYORUM

Gelişmelerden haberdar olmak için e-bültenimize üye olun:

© 2022 - Alp Şen Vakfı | Tüm Hakları Saklıdır.